Czwartek, 27 Czerwca 2019 - Maryli, Wladyslawa, Cyryla

ZOZ działa w nowym budynku

Zakończyły się prace remontowe w Samorządowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach. Funkcjonujący czasowo w hali ZOZ wrócił do wyremontowanego budynku na ul. Spacerowej.

Kapitalny remont budynku obejmował termomodernizację, montaż pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, paneli solarnych, wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej. Budynek zyskał nowy dach i elewację. Dzięki tym zmianom poprawią się o ponad 50% parametry energetyczne budynku. Również wnętrze zyskało całkowicie nowy wygląd i funkcjonalność.

 

W 2017 roku Powiat Białobrzeski pozyskał prawie 1.721.460,41 zł na tę inwestycję ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Gmina Białobrzegi dofinansowała zadanie w kwocie 219 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 3 mln zł.

W budynku funkcjonować będzie jeden Zakład Opieki Zdrowotnej. W 2018 roku samorządy Gminy Białobrzegi i Powiatu Białobrzeskiego powołały spółkę pod nazwą: Samorządowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. w Białobrzegach, w której mają po 50% udziałów. Prezesem spółki jest dotychczasowy dyrektor ZOZ-u Pani Magdalena Sieczak.
Od dnia 18 marca lekarze przyjmują już pacjentów w budynku SPZOZ na ul. Spacerowej 10.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2019-03-18 09:48 3070

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.