Czwartek, 27 Czerwca 2019 - Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Ruszyły zapisy na „IV Bieg Pilicy”

Można się już rejestrować do udziału w tegorocznej edycji Biegu Pilicy, która odbędzie się 12 maja 2019 r.

Na biegaczy czeka 10 kilometrowa szybka i atrakcyjna trasa, dla mniej wytrwałych 3 kilometrowa trasa biegowa i nordic walking, a dla dzieci i młodzieży specjalne „biegi kolorowe” na dystansach dopasowanych do wieku startujących. Organizatorem biegu jest Gmina Białobrzegi, a profesjonalne wsparcie biegów zapewnia firma Sport Evolution - realizator edycji Biegu Pilicy w 2016, 2017 i 2018 roku.


W tym roku na biegaczy została przygotowana nowa trasa w biegu na 10 km. Przebiegać będzie ona z Białobrzegów (ul. Piekarska, Polańska i Krakowska) do Suchej (ul. Tartaczna, Cicha, Kasztanowa, Białobrzeska) i z powrotem do Białobrzegów (ulica Żeromskiego, Sądowa Kościelna). Start i meta została zaplanowana na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Warunkiem udziału w tym biegu jest wcześniejsza rejestracja i wykupienie atrakcyjnego pakietu startowego. Rejestracja już trwa i jest możliwa na stronie internetowej www.biegpilicy.pl
Wcześniejszej rejestracji oraz wniesienia opłaty startowej wymaga również udział w biegu na 3 kilometry oraz nordic walking na tej samej trasie.

Oprócz tych biegów, w którym mogą wziąć udział biegacze, którzy ukończyli 16 lat zostały przygotowane z myślą o młodszych biegi na krótszych dystansach:
- Bieg Niebieski Roczniki – dzieci przedszkolne – ok. 200m
- Bieg Żółty Roczniki – uczniowie klas 1-3 PSP – ok. 400m
- Bieg Czerwony Roczniki – uczniowie klas 4-6 PSP – ok. 800 m
- Bieg Zielony -Roczniki – uczniowie klas 7 i 8 PSP i Gimnazjum – ok. 1500 m

Bieg niebieski jest biegiem rodzinnym, gdyż jest to wspólny bieg dziecka z rodzicem (opiekunem).
Udział w biegu kolorowym jest bezpłatny dla mieszkańców gminy i będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji. Można będzie tego dokonać wpisując się na listy dostępne w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach. Zapisy na biegi kolorowe rozpoczną się w połowie kwietniu br.
Bieg Pilicy to święto biegania w Białobrzegach, dlatego każdy kto weźmie w nim udział otrzyma medal, puchar, upominek lub słodką nagrodę. 
Wszystkie szczegóły tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.biegpilicy.pl

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2019-03-25 09:51 5026

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.