Środa, 23 Maja 2018 - Iwony, Dezyderego, Kryspina


Ruszyły zapisy na „Bieg Pilicy 2018”

Można się już rejestrować do udziału w tegorocznej edycji Biegu Pilicy, która odbędzie się 13 maja 2018r. 

Na biegaczy czeka 10 kilometrowa szybka i atrakcyjna trasa, dla mniej wytrwałych 3 kilometrowa trasa biegowa i nordic walking, a  dla dzieci i młodzieży specjalne „biegi kolorowe” na dystansach dopasowanych do wieku startujących. Organizatorem biegu jest Gmina Białobrzegi, a profesjonalne wsparcie biegów zapewnia firma Sport Evolution - realizator edycji Biegu Pilicy w 2016 i 2017 roku.


Trasa biegu na 10 km, tak jak w latach poprzednich, składa się z dwóch pętli po 5 km przebiegając ulicami miasta. Start i meta została zaplanowana na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Trasa będzie przebiegała m.in. ulicami Żeromskiego, Szkolną, Sądową, Reymonta, Kościelną, Kusocińskiego, Sportową, Składową, Polańską i Ogrodową. Warunkiem udziału w tym biegu jest wcześniejsza rejestracja i wykupienie atrakcyjnego pakietu startowego. Rejestracja już trwa i jest możliwa na stronie internetowej www.biegpilicy.pl
Wcześniejszej rejestracji oraz wniesienia opłaty startowej wymaga również udział w biegu na 3 kilometry oraz nordic walking na tej samej trasie.
Oprócz tych biegów, w którym mogą wziąć udział biegacze, którzy ukończyli 16 lat zostały przygotowane z myślą o młodszych biegi na krótszych dystansach:

  • Bieg Niebieski Roczniki – dzieci przedszkolne – ok. 200m
  • Bieg Żółty Roczniki – uczniowie klas 1-3 PSP – ok. 400m
  • Bieg Czerwony Roczniki – uczniowie klas 4-6 PSP – ok. 800 m
  • Bieg Zielony -Roczniki – uczniowie klas 7 PSP i Gimnazjum – ok. 1500 m
  • Bieg niebieski jest biegiem rodzinnym, gdyż jest to wspólny bieg dziecka z rodzicem (opiekunem).

Udział w biegu kolorowym jest bezpłatny dla mieszkańców gminy i będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji. Można będzie tego dokonać wpisując się na listy dostępne w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach. Zapisy na biegi kolorowe rozpoczną się w kwietniu br.
Bieg Pilicy to święto biegania w Białobrzegach, dlatego każdy kto weźmie w nim udział otrzyma medal, puchar, upominek lub słodką nagrodę. 
Wszystkie szczegóły tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.biegpilicy.pl

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2018-02-19 10:20 2544

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.