Czwartek, 27 Czerwca 2019 - Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Przetarg na modernizację ulic Reja i Sienkiewicza ogłoszony.

Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na budowę ulic Reja i Sienkiewicza w Białobrzegach. W zakresie prac będzie wykonanie kanału deszczowego oraz położenie nawierzchni asfaltowej.

Ulice Reja i Sienkiewicza na osiedlu Za Polną jeszcze w tym roku zyskają nowy wygląd. Gmina ogłosiła przetarg na ich przebudowę. Ogłoszenie przetargu wiąże się bezpośrednio z pracami kanalizacyjnymi, które właśnie zakończono na osiedlu.

Zakończenie prac kanalizacyjnych pozwoliło na rozpoczęcie prac drogowych. Jeszcze w tym roku ulica Reja i ulica Sienkiewicza zyskają kanał burzowy – odprowadzający wody deszczowe oraz nową nawierzchnię asfaltową. W zakresie prac jest również ułożenie krawężników na tych ulicach.

- Obie ulice są najdłuższymi ciągami na osiedlu oraz głównymi ulicami wyprowadzającymi ruch samochodowy w kierunku południowym. Dlatego jako pierwsze zyskają nową nawierzchnię – mówi burmistrz Adam Bolek.

W poprzednich latach wybudowano m. in. ulicę Kamińskiego. W kolejnych latach Urząd Miasta i Gminy planuje przystąpić do budowy pozostałych ulic na tym osiedlu. Przetarg rozstrzygnięty będzie w połowie kwietnia. Szacowany koszt zadania to około 1 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2019-03-31 19:35 3484

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.