Niedziela, 21 Kwietnia 2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa

Pierwszy inwestor w białobrzeskiej Strefie Ekonomicznej

Pierwszą firmą, która wybuduje zakład produkcyjny w białobrzeskich terenach inwestycyjnych będzie Firma GIM. Burmistrz Adam Bolek podpisał akt notarialny sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białobrzegach.

Firma GIM zajmuje się szeroko pojętą automatyką przemysłową. Projektuje i buduje maszyny usprawniające procesy produkcyjne, pakowanie czy też magazynowanie. Hasło firmy to "maszyny szyte na miarę".

 

Maszyny wykorzystywane są przy:
- kompletacji elementów w woreczki foliowe – gotowe zestawy do składania mebli;
- pakowaniu śrub do przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, AGD;
- pakowaniu gwoździ;
- pakowaniu kołków rozporowych;
- wykonywaniem tzw. „drugiej operacji” – podtaczanie, nawiercanie, frezowanie.;
- usprawnieniu procesu pakowania bilbordów, czołowej drukarni w Polsce.
Firma GIM eksportuje maszyny do krajów Unii Europejskiej.

W pierwszym etapie (przyszły rok), inwestor planuje budowę hali produkcyjnej wraz z częścią biurową i socjalną o powierzchni około 1000 m kw. W kolejnych latach przewiduje rozbudowę powierzchni produkcyjnej.
Docelowo zakład w Białobrzegach ma zatrudniać kadrę konstruktorów, automatyków do 10 osób oraz pracowników produkcji oraz operatorów maszyn CNC do 20 osób. 
Firma GIM istnieje od 2016 roku. Właścicielami firmy są Michał i Adam Greliak z Wyśmierzyc.

Firma GIM wybuduje swój zakład na działkach nr 1243/181 i 1243/182, stanowiących kompleks nr 5 o pow. 0,9271 ha Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan, podstrefa Białobrzegi. Wartość działek to 659.054,91 zł.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać pierwszego inwestora do naszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Myślę, że to ważna chwila dla naszego miasta. To pierwszy krok do uprzemysłowienia terenów inwestycyjnych i dobry fundament do rozmów z następnymi inwestorami – mówi burmistrz Adam Bolek.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2018-10-09 08:57 2220

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.