Czwartek, 27 Czerwca 2019 - Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Nasz Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi pokonał aż 8:0 Mazowsze Grójec

Mazowsze rozgromione. Za tydzień Huragan
W drugim meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi rozgromiła Mazowsze Grójec aż 8-0.
Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku w Grójcu. Mazowsze to zespół z czołówki tabeli radomskiej Campeon ligi okręgowej.
Już od początku meczu widać było, że będzie to zdecydowanie inne spotkanie niż ubiegłotygodniowe z Ks Warka. Pilica nadawała ton grze, dużo operowała piłką, co przyniosło oczekiwane efekty. Po jednej z akcji prostopadłą piłkę od Bartka Zawadzkiego otrzymał Michał Kucharczyk i będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem Mazowsze nie dał mu żadnych szans. Chwilę później ten sam zawodnik faulowany był w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, uderzając pewnie nie do obrony. Na 3-0 wynik podwyższył również popularny „Kucharz” kompletując jednocześnie klasycznego hat-tricka w tym meczu. W samej końcówce mógł jeszcze zdobyć kolejnego gola, jednak minimalnie przestrzelił.
Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza część. To nasz zespół raz za razem atakował bramkę Mazowsza i stwarzał sobie kolejne okazje. Na 4-0 podwyższył Damian Stanisławski, który wykończył ładną zespołową akcję. Kolejną bramkę po kolejnej zespołowej akcji zdobył Rafał Stróżka. I nie był to koniec bramek w tym meczu. Później do siatki trafiał już tylko Stanisławski, który w tym meczu popisał się niebywałą skutecznością. Najpierw z bliska wykończył dobre podanie Stróżki. Następnie w polu karnym faulowany był Rafał Białecki, a popularny „Stasiek” podobnie jak w pierwszej połowie Kucharczyk uderzył nie do obrony. Ostatnią bramkę zdobył otrzymując prostopadłe podanie od Marcina Rawskiego, wyszedł sam na sam z bramkarzem Mazowsza i nie dał mu żadnych szans. 
Bramek mogło paść znacznie więcej, ale i tak mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Pilicy.
W tym sparingu po raz pierwszy zagrał zawodnik z Ukrainy. Zaprezentował się dobrze, zaliczył dwie asysty przy golach Kucharczyka i Stanisławskiego i póki co zostaje z zespołem.
W sparingu nie zagrali z różnych powodów Piotr Skałbania, Tomasz Janiszewski i Jerzy Grodecki.
W kolejnym test-meczu Pilica zmierzy się z Huraganem Wołomin. Mecz rozegrany zostanie w Wołominie w sobotę 9 lutego o godzinie 11.
Pilica Białobrzegi – Mazowsze Grójec 8-0 (3-0)
Bramki: Kucharczyk 3, Stanisławski 4, Stróżka
Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Janowski, Karasek, Sadzik, Rawski, Zawadzki, Kacperkiewicz, Michalski, Kucharczyk oraz Sapała (bramkarz), Król, Bienias, Stanisławski, Białecki, Stróżka, testowany zawodnik z Ukrainy.
Źródło: Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi
2019-02-04 08:51 3691

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.