Niedziela, 21 Kwietnia 2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa

Duże zainteresowanie podstrefą ekonomiczną w Białobrzegach. Cztery firmy chcą tam budować.

Cztery firmy chcą rozpocząć inwestycje w podstrefie ekonomicznej w Białobrzegach. Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi wkrótce ogłosi przetarg na sprzedaż pierwszej działki w podstrefie ekonomicznej. Zakupem jest zainteresowana firma Alnor, która chce budować tu swój zakład produkcyjny. Zgodę na działalność ma już firma Zbyszko. Trzy kolejne firmy rozmawiają o inwestycji w Białobrzegach. 
Firma Alnor to firma produkująca systemy wentylacyjne. Swoją siedzibę mają w Woli Markowskiej. Firma chce kupić działkę o powierzchni 4,5 ha pod zakład produkcyjny. 
Zgodę na inwestycję ma już koncern Zbyszko. Firma ma tam swoją działkę, sąsiadującą z już działającym zakładem. 
Oficjalne wystąpienia w sprawie inwestowania na terenie strefy złożyły jeszcze trzy inne firmy, między innymi z branży motoryzacyjnej. Dwie z nich są spoza powiatu, jest też podmiot lokalny, który w strefie chciałby rozszerzyć swoją działalność. 
Białobrzeska podstrefa obejmuje teren o powierzchni około 10 hektarów między ulicami Kościelną a drogą krajową nr 48. Nowe zakłady oznaczają miejsca pracy. Alnor zapowiadał, że w Białobrzegach zatrudni około 400 osób. Wpływy do budżetu gminy z tytuły podatku od gruntów i budynków produkcyjnych mogą wynieść około 1 miliona złotych. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
2017-10-12 08:09 5068

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.