Niedziela, 21 Kwietnia 2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa

BRAK ŚWIADOMOŚCI W WYBORZE ODPOWIEDNIEJ PIELĘGNACJI DOMOWEJ.

Podstawą doboru odpowiedniego kosmetyku jest wcześniejsza prawidłowa analiza typu skóry , jej potrzeb i preferencji.

Nie zawsze jesteśmy w stanie prawidłowo określić typ swojej cery , a też i nikt nie jest w stanie jej prawidłowo określić tylko na podstawie rozmowy.

Aby profesjonalnie zbadać o  stan naszej skóry trzeba użyć analizera do badania skóry bądź lampy Wooda, co w sposób perfekcyjny oceni zdrowie naszej cery.

A czy Wy jesteście pewne  jaki macie typ skóry ?

Zrobiłyście takie profesjonalne badanie przed zakupem pielęgnacji ?

Jest to pierwszy i najważniejszy krok do właściwej pielęgnacji.

Żle postawiona diagnoza niesie z reguły za sobą dobór nieodpowiednich kosmetyków , a tym samym nasze niezadowolenie z braku efektów naszej pielęgnacji.

Ogromna część osób dobiera swoją pielęgnację po omacku , ufa bezgranicznie opinii drugiej osoby , pokłada ogromne nadzieje i chyba liczy na CUD , ale nawet nie próbuje przyjrzeć się swoim błędom i swojej własnej skórze.

A potem pojawia się rozczarowanie ,frustracja a czasami i wściekłość.

Czy nie szkoda Ci pieniędzy na kosmetyki, które nie spełniły swojego przeznaczenia ?

Stawiam na kontakt z klientem i czytelnikiem  i dlatego uważam ,że odpowiedzialność kosmetologa jest ogromna aby odpowiednio postawić  diagnozę, poprowadzić klienta , wskazać i ułatwić wybór kosmetyków .

Przecież idąc do lekarza nie sprzeciwiamy się mu , nie mówimy , że mamy swoje sposoby i leki .Ufamy mu , że Nas wyleczy i stosujemy się do zaleceń, niezależnie jak długo będzie trwało leczenie.

Dalczego więc nie słuchamy fachowca w dziedzinie kosmetologii , który (podobnie jak lekarz) poświęcił klika lat na zgłębienie tajników kosmetologii ?

Dlaczego kombinujemy na własną rękę , a potem mamy pretensję , że pielęgnacja nie działa?

Każdy z Nas jest fachowcem w swojej dziedzinie.

Zaufajmy fachowcom , którzy odpowiednio Nas poprowadzą , stosujmy się do ich zaleceń a na pewno (GWARANTUJĘ  NA  100% ) długie lata będziemy się cieszyć zdrową, piękną cerą.

Oni naprawdę nie chcą żle dla Nas  !

Trudno osiągnąć świetne rezultaty w pielęgnacji jeśli klient nie współpracuje a wręcz jeszcze szkodzi złą pielęgnacją.

Jakie błędy najczęściej popełniamy ?

Cera sucha – kremy za mało nawilżające i natłuszczające,słaba ochrona (lub jej brak) UV – efektem czego jest szara,szorstka, łuszcząca się skóra, wrażliwa na czynniki chemiczne (reakcje alergiczne na składniki aktywne kremów )

Cera tłusta – kremy zbyt tłuste , stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, o ciężkiej konsystencji może spowodować  powstawanie zaskórników i krostek

Cera mieszana – używanie jednego rodzaju preparatów , np.: pielęgnacja cery tłustej powoduje wysuszenie skóry na policzkach i w okolicy oczu. Używanie znów kremów do skóry suchej powoduje zanieczyszczenia strefy T  i powstawanie zaskórników i krost.

Cera wrażliwa – nie uwzględnienie potrzeb skóry na składniki łagodzące , kojące , poprawiające funkcje bariery hydro- lipidowej naskórka , powoduje wzrost uwrażliwienia i reakcji niepożądanych na czynniki chemiczne, mechaniczne ,biologiczne.

Kolejnym bardzo istotnym błędem w naszej pielęgnacji są produkty” każdy z innej firmy”, aby pielęgnacja była efektywna ważne jest aby produkty się uzupełniały , wzmacniały swoje działanie !

Takie i wiele innych błędów w pielęgnacji spotykam na co dzień . Brak prawidłowych i rzetelnych informacji bez przeprowadzenia odpowiedniej analizy skóry.

Często trudzimy się nakładając masę różnych preparatów  a efekty pielęgnacji są mało widoczne lub wcale .

Po kilku takich próbach i częstych podrażnieniach , zniechęcamy się do jakiejkolwiek pielęgnacji.

Za to skóra pamięta i podziękuje Nam albo od razu albo na przestrzeni lat.

Dlatego jeśli zależy Nam na zdrowiu naszej skóry  lepiej udać się do profesjonalisty , zdać się na jego wiedzę i fachowość  i w odpowiedni sposób zadbać o swoją skórę.

A Ty kiedy profesjonalnie zbadasz stan swojej skóry ? Nie zwlekaj czas nie stoi w miejscu !

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZADAWANIA PYTAŃ I SKORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI KOSMETYCZNYCH W BEAUTY WOMAN KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA-AGNIESZKA BIEŃCZAK. 

Telefon: +48 667 821 308 

UL.Reymonta 32/34 pok.nr 7
26-800 Białobrzegi (Dom Rzemiosła)

http://kosmetyczka-bialobrzegi.pl

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ DO ŚLEDZENIA KOLEJNYCH ARTYKUŁÓW.

Źródło: Porad z zakresu kosmetyki, kosmetologii oraz medycyny estetycznej udziela właścicielka Firmy BEAUTY WOMAN Kosmetologia estetyczna – Agnieszka Bieńczak.
2018-02-01 09:40 2424

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.